Ilustrace Anny Hartmannové: "Fake Screenshot"
 

STUDENTI VOŠ – POČÍTAČOVÁ UMĚNÍ & DESIGN

V uměleckém oboru VOŠ podporujeme individualitu každého studenta. Obecně dominují zaměření na počítačovou grafiku, film, fotografii, ilustraci a animaci. Poslední dobou přibývají zájemci o design uživatelských rozhraní a User Experience a her. 

Anna Hartmanová - ilustrace Černá vdova a Laife

 

Anna Hartmannová
„Líbilo by se mi, kdybych byla oslovena, abych graficky navrhla hru pro mobily, počítač, nebo bych ráda ilustrovala časopisy.“ říká Anna Hartmannová, všestranná grafička, která se nebojí ani náročné animátorské práce. Už z umělecké průmyslovky v Bechyni ovládá Photoshop, nyní dokončuje svou první kreslenou animaci, jejímž jádrem je boxérský duel. V následující době se bude věnovat After Effects, a především top digitální ilustraci.  Krom zde uvedených ukázek má další na svém profilu Deviant Art a Facebook.

Iluastrace Darklias The Dragon od Anny Hartmanové


 

Fotografie Michaely od André Schwarzkopfa Andre Schwarzkopf
studoval u nás už střední školu (obor zaměřený na poč. sítě), takže vyniká schopností poradit si se složitou počítačem řízenou technologií. Mnohé vydělané finanční prostředky nyní neváhá vkládat do špičkového vybaveni: "Techniku bych si sice mohl půjčovat, ale chci být nezávislý." říká André, "spíš je to o tom, že mi to uvolní ruce a já mohu říct, že jakoukoliv zakázku mohu na úrovni realizovat."  Velmi rád fotografuje, jak můžete vidět na portrétu jeho kamarádky Michaely. Díky kvadrokoptéře vytvořil také unikátní fotografii nočního ještědu shora (další fotografie má na Facebooku). Každý jeho snímek je opatřen logotypem PROFOA, což je jméno jeho skoukromé firmy.

Jakub Čuřík – Freckles
Jakub Čuřík

Nastoupil už jako absolvent informatiky s grafickými předpoklady a jako vynikající fotograf. Velice záhy paralelně při studiu proniká do profesního života. V současné době realizuje mezinárodní spolupráci (branding) v pozici grafik designer a vyvíjí také aplikaci i web pro správu financí v nové kryptoměně. Jeho bohaté portfolio můžete vidět na Facebooku, jeho webu, Instagramu a část ještě na 500px, Dribbble a Behance.

Jakub Čurík – Dashboard
 


 

  Fotografie Ještědu shora od André Schwarzkopfa

  Fotografie Ještědu shora od André Schwarzkopfa


Ančinec a Kugler: Studentské správy
Vlastimil Kugler a Marek Ančinec
Jsou absolventi gymnázia, pochází z Karlových Varů a věnují se natáčení krátkých filmů v komediálním žánru. Troufli si i na studentský seriál. Ke své filmové tvorbě vytváří i propagační materiály (viz profil na Facebooku) a komické upoutávky. „Mým snem je naplnit kina,“ říká Vlastimil Kugler, „Věc, na které nejvíc pracujeme je scénář. Začínáme u vlastní povídky, dokonce jsme dělali i vlastní zpravodajství STUDENTSKÉ SPRÁVY. Momentálně je nejlepší prostředek, jak lidem ukázat svoji tvorbu kanál Youtube,“ doplňuje Marek Ančinec.

The Visitor